2 Ocak 2012 Pazartesi

Vücudunuza Neler Yaptığınızın Farkında Mısınız?

Ciddi kilo problemi olan bir insansanız, kendinizi kandırarak sadece acili sureci uzatmis olursunuz, konuya harcadiginiz enerjiye, paraya, zamana yazik olur. Yapmak istemediğiniz bir seyi ertelemek icin, moraliniz bozuk oldugu icin yiyor olabilirsiniz. bunun farkında varabilmek çok önemli. durup durustce dusunun, ben bunu niye yiyorum diye. caniniz cekiyor olabilir, benim böyle durumlarda yapmaya calistigim sey, anlik zevk mi yoksa uzun vade mi hesabidir mesela.

Öncelikle vücudunuzun çeşitli bölgelerine ufak ufak ağırlıklar yerleştirin. bu ağırlıklar sizin gündelik yaşamınızı etkilemesin, imkansız diyorsanız en azından ev hayatınızı etkilemesin. mesela ayak bileklerine takılan ağırlıklardan alabilirsiniz. evde kendi kendinize veya anne, annane, babane, hamarat komşu teyzelere cepli yelekler diktirip bu ceplere ağırlıklar yerleştirin. kilonuza göre %10 ile %20 arasında bir oranla fazladan kilo ekleyin. Günde minimum! 4-5 saat bu ağırlıklarla hareket etmeye çalışın, gezin, dolaşın, televizyon izleyin, yemek yapın vs. hatta spor yapın ve bu kilolarla uyumayı deneyin.


her günün sonunda bu kiloların sizi nasıl yorduğunu, bu kiloları çıkardığınızda üzerinizden nasıl bir ağırlık kalktığını göreceksiniz.

Bu yöntemle kilo vermeniz biraz zor. yalnız sonucu çok daha etkili: belli bir zaman dilimi sonunda fazla kilolarınızın sizi nasıl yıprattığını, hareket etmenin, uyumanın, spor yapmanın nasıl zorlaştığını kabullenen beyniniz sizi kilo vermeniz için ikna edecektir. bunun sonunda spor yapacaksınız, spor ile açılan beyin ile birlikte, emin olun, iradeniz kuvvetlenicek ve daha iyi kilo vereceksiniz. üzerinizden attığınız ağırlıkların size nasıl bir yük olduğunu görmeniz zaman alıcak yalnız bunu gördükten sonra hayat sizin için çok daha güzel bir yer olucak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder