5 Ocak 2017 Perşembe

Neden Kilo Veremiyorsunuz?

Su içsem yarıyor diyenler bu yazıyı mutlaka okuyun!
1- DİYABET : Hastalanmadıkça hastaneye gitmeyen bir milletiz bu yüzden çoğumuz farkında değiliz belki diyabet hastası olduğumuzdan . Sizde antrenmanlarda çabuk yoruluyor , beslenmede krizlere giriyor iseniz yapmanız gereken en önemli testlerden biridir diyabet testi . İnsülin probleminiz varsa burada gözükecek ve beslenme antrenmanlarınızı ona göre dizayn edip kilo vermeye devam edeceksiniz .
2- TİROİD :Diyabet gibi tiroid de başımızın belasıdır kilo kontrolümüzde . Hipotroid i olan kişiler metabolizmasının yavaşlamasından dolayı mükemmel antrenman ve beslenme olsa da kilo vermede sıkıntılar yaşayacaktır . Bu yüzden kilo vermede sıkıntılar yaşıyorsanız sizde testinizi yaptırın bole bir durum varsa eğer gerekli doktor tedavisini yaptıktan sonra sizde kilo vermeye devam edin.
3- ALIŞKANLIK : Kilo verememenizdeki veya hızının azalmasındaki en büyük etken aynı antrenman ve ayni beslenme modelini uygulamaktır . İnsan organizması çabuk uyum sağlayan bir sistemdir bu yüzden uygulanan veya tüketilen besinlere uyum sağlar ve tepki vermez . Bu durumlarda çok kaliteli antrenman yapsanız da çok iyi beslenmediyseniz de kilo kayıbınız olmaz . Yapılması gereken belli aralıklar ile antrenman ve beslenme programlarınızı değiştirmelisiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder