24 Şubat 2017 Cuma

Carte D’or Meyveli Tatlılar

Armut Yatağında Çikolata ile ilgili görsel sonucu

Meyve, insanın hayatında çok önemli bir rol kaplar. Sağlığımıza yararlı olmakla birlikte yarardan da ötesi. Tatları da yararları kadar güzel olmakla birlikte her türlü yemekle birlikte yenebilir. Gel gelelim Carte D’or da mevsimin taze meyveleriyle her mevsim ayrı bir damak tadı, ayrı bir zevk yaşattırıp, meyvelerin tatlılarla ne kadar güzel bir şekilde uyumlu olabileceğini göstermiş.

Yaz mevsiminin başında yediğiniz çilekli lokumlu dondurmayı hep yiyebilmek için ‘’Asla yaz bitmese.’’ Dediğiniz anda kış mevsiminde yediğiniz narlı parfe ile ağzınız tekrardan şenlenecek. Hangi meyvenin hangi mevsimde yetiştiğini size ezberletecek tatlılardan bıkmanız imkansız!
Yani size kesinlikle söylemeliyim ki bir yandan sağlıklı kalırken bir yandan hayatın tadını çıkarabilirsiniz. Favori meyveniz ney ise o meyveyle yapılan tatlıları aratarak tariflerini bulabilirsiniz. Yiyebileceğiniz en güzel tada sahip olan tatlıları evinizde yapabilmek için tek yapmanız gereken Meyveli Tatlı Tarifleri linkine erişim sağlamak. Sonrasında sağ üst köşeden istediğiniz meyvenin ismini aratarak o meyveye özel olan tatlıların tariflerine erişebilirsiniz.
Örnek olarak bir tarife bakalım;

İsmi bile ağzımızın sulanmasına yeterli olan bir tatlının yapımı ancak bu kadar kolay olabilirdi;
Malzemelerimiz dört dondurma kaşığı Carte D’or sütlü çikolatalı dondurma, yüz elli mililitre sıvı krema, iki yuz gram bitter çikolata, yirmi beş gram pudra şekeri, dört adet armut (kabuklarını soyup dört parçaya dilimleyin) ve son olarak çekilmiş yirmi beş gram fındık.

Hazırlanışı ise ilk önce tencereyi malzemelerimizle doldurmakla başlıyor. İlk oalrak kremamızı, çikolatamızı ve şekerimizi koyalım. Daha sonrasında kısık ateşte karıştıralım. Çikolata eriyinceye kadar pişirdikten sonra kenara alalım. Sonrasında her servis tabağına dört dilim armut koyalım. Ardından yerleştirdiğimiz armutların üzerine bir top Carte D’or sütlü çikolatalı dondurmamızdan koyalım. En son olarak ise üzerine ılık sıcaklığında olan çikolata sosumuzu gezdirelim. Çekilmiş olarak elde ettiğimiz fındıklar ile süsleyerek dondurmalı tatlımızı fazla bekletmeden servis edelim.
Yapımı işte bu kadar basit! Misafiriniz geldiğinde evde hazır bir yemeğiniz, tatlınız yoksa endişelenmeyin. Çok kolay bulunabilir malzemelerle yapılmış olan bu tatlıyı çok kısa bir sürede yapıp misafirlerinize ziyafet çektirebilirsiniz.


Üstelik bu tatlılarda istediğiniz meyveleri de kullanabilirsiniz. Tarifteki meyvede elma diyorsa, armut koyabilirsiniz. Seçimler, damak tatları tamamen size kalmış.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder