17 Temmuz 2014 Perşembe

Şişmanlatan Diyet Yiyecekleri Neler?

Ah biz kadınlar!
Araştırmadan bazen çok büyük hatalar yapıyoruz.
Şişmanlatan Diyet Yiyecekleri

Diyet yaptığınız halde kilo veremiyorsanız, nedeni bu diyet yiyecekleri olabilir.

En sevdiğiniz diyet yiyecekler maalesef aslında sandığınız kadar diyetinize uygun olmayabilir. Gizliden gizliye şişmanlatan yiyeceklerin diyetinizi sabote etmesine izin vermeyin! Sinsi düşmanlarınızı tanıyarak hedefinize daha kolay ulaşın.
Yağsız salata sosları
Bazı yağlar salatanızı zararlı hale getiriyor olabilir ancak, yağsız soslar da salatanın besin değerini yok ediyor. Sebzelerde bulunan bazı besin değerleri yalnızca yağla birlikte vücut tarafından emiliyor.
Eğer bu besin değerleri vücut tarafından emilmezse kendinizi doymuş hissedemezsiniz. Bu da daha fazla yemenize neden olur.
Sebzelerdeki likopeni ve beta karoteni vücuda sağlamanız için sağlıklı yağlardan zeytin yağını veya kanola yağını kullanabilirsiniz.
Diyet gazlı içecekler
Normal gazlı içecekten daha az şekerli ve daha az kalorili olduğu doğru olsa da, yapılan araştırmalar diyet soda içen kişilerin bel bölgesinde kalınlaşma olduğunu gösteriyor.
Meyveli yoğurtlar
Sade ve yağsız yoğurt kalsiyum, protein açısından zengin olup diyetinize uygunken, meyve aromalı yoğurtlar ekstra şeker ve ekstra kalori barındırıyor. Yoğurdunuzu tatlandırmak istiyorsanız, meyveli yoğurt yerine bir çay kaşığı bal ekleyebilirisiniz.
Şekersiz kurabiye ve şekerlemeler
Şekersiz kurabiyeler şekersiz olsa da, şekerlilerle aynı oranda yağ içeriyor. Yediğiniz bir porsiyon kurabiye belki hiç şeker içermiyor ama 9 gram yağ barındırıyor.
Meyveli atıştırmalıklar ve meyve suları
Gerçek meyveden yapılmış ve gün boyu C vitamini takviyesi vadetse de, içinde bulundurduğu şeker ve yapay bileşenler nedeniyle diyetinize pek de uygun değil.
Bunun yerine kurutulmuş meyveleri tercih edebilirsiniz. Kuru meyveler hem diyete uygun hem lif bakımından zengin hem de hastalıklara karşı savaşçı!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder