3 Aralık 2014 Çarşamba

Erkekler İçin En İdeal Diyet Listesi

Ahh siz erkekler yokmusunuz! Bizden daha çok dikkat edersiniz kendinize bir de "erkek adamyapmaz!" gibi tabular hazırlarsınız kendinize.

Neyse efendim ben buraya sizin için ideal diyet listesini yazayım da ister yapın, isterseniz gizli yapın:)

Efendim, bölgesel yağlanma içinde en sorunlu bölge kuşkusuz göbektir. Özellikle erkekler bu bölgedeki yağlanmalardan çok daha fazla muzdarip olurlar. Üstelik bölgesel yağlanma genel kilo kaybına göre çok daha zorlayıcı olacaktır.Erkekler için göbek eritme diyeti sayesinde beyler bu soruna kısa sürede çözüm bulabilirken tıpkı kadınlar gibi onlar da ideal görünümlerine kısa sürede kavuşurlar. Erkeklerin özellikle göbek ve bel bölgesinde toplanan yağları eritmek için diyet programı ile birlikte mekik çekme, yüzme ve bisiklet gibi egzersizleri ihmal etmemesi gerektiğini de hatırlatarak aşağıda sayılan malzemelerle hazırlanan diyet programını bir gün ara ile uygulamanızı öneririm.

Göbek ve Bel Bölgesini Şekle Sokan Günlük Diyet Programı
Uyanınca: Bir bardak ılık suyun içine bir tatlı kaşığı bal ve on damla limon ekleyerek tüketin.

Kahvaltı öncesi 40 dakika kadar hafif bir egzersiz yapılmalı

Kahvaltı: Bol salatalık, domates ve 1 adet elma

Ara Öğün: Küçük bir dilim yağsız peynir

Öğlen: Bol bol yeşil soğan ve 1 porsiyon ızgara beyaz et

Ara Öğün: 5 adet yulaflı bisküvi

Ara Öğün: 1 yeşil elma

Akşam: 1 haşlanmış yumurta, 1 porsiyon taze fasulye yemeği ve bolca domates

İdeal ölçüye gelene kadar bir gün ara ile uygulanan bu diyet oldukça etkilidir. Erkeklerde ideal bel ölçüsünü bulmak için belin en geniş yerini ölçmeniz gerekiyor. 70 ila 93 cm arasındaki bir ölçü normal kabul edilmektedir. 93 ila 101 cm arasındaki bel ölçüsü riskli olarak görülür ve sorun büyümeden acilen önlem alınması gerekir. 101 santimden daha geniş bir bel çevresi ise önemli sağlık sorunlarına davetiye çıkaracağı için yüksek riskli olarak adlandırılıyor. Bu yüzden eğer siz de kendinizi riskli grupların içinde görüyorsanız bu diyet programı ile tedbirinizi bir an önce almaya başlayabilirsiniz.

En kısa sürede ideal kilonuza ulaşmanız dileği ile...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder